«

»

אוק 10

הדפס פוסט זה

המדריך השלם לתקשורת זולה בחו"ל – חלק א: 6 מוקשים שצריך להיזהר מהם בתקשורת בחו"ל

השיחות לחו"ל יכולות להגיע למחירים מפחידים, רוב האנשים מגיעים למחירים של מאות רבות של שקלים, ורבים משלמים אף אלפי שקלים. ניתן לשוחח ולהשתמש באינטרנט בחו"ל באופן די חופשי במחיר של 100-200 ש"ח, איך עושים זאת?

המדריך השלם לשיחות ואינטרנט בזול בחו"ל

חלק א: 6 מוקשים שצריך להיזהר מהם בתקשורת בחו"ל – אתה נמצא כאן

חלק ב: 8 פתרונות זולים לשיחות וסמסים בחו"ל.

חלק ג: 4 פתרונות זולים לאינטרנט בחו"ל

פוסט זה מוקדש לחברי טבי, ולרעייתו הטרייה שושנה לירח דבש מהנה באיטליה

6 מוקשים שאתם עלולים ליפול עליהם בשיחות בחו"ל

 1. גם שיחות לא ארוכות לסידורים דחופים עם הנחיתה עלולות להגיע למאות ואף אלפי שקלים. שהיינו בוונציה נפגשנו בזוג מאוד נחמד, התחלקנו איתם בפיצה כשרה מהפיצרייה של חב"ד בוונציה. הם סיפרו לנו, שהם נחתו באיטליה והלכו להשכיר רכב, התברר להם שיש צורך בכרטיס אשראי בינלאומי (אז אל תשכחו לסדר לפני הטיסה), והם הצליחו בקושי רב, לסדר לעצמם רכב בכל זאת. הם דיברו בסך הכול חצי שעה, אבל יצא להם מחיר של 1500 ₪ (אורנג' הבטיחו להם שינסו להוריד קצת את המחיר בכל זאת…)
  אז כדאי לוודא שאתם יודעים בדיוק, בדיוק מה אתם עושים מרגע הנחיתה וכמו כן, לוודא שיש לכם פתרון במחיר סביר מיידית עם הנחיתה (כמו שנפרט בהמשך)
 2. גם שיחות נכנסות וסמסים נכנסים יכולים לעלות הרבה כסף – במידה ואתם נשארים עם המספר הישראלי, וגם ב    חלק מהפתרונות האחרים, אתם תשלמו הרבה כסף על שיחות נכנסות וסמסים נכנסים. לכן שימו לב, זה שמתקשרים אליכם לא בהכרח חוסך לכם כסף. במספר ישראלי, לרוב שיחה יוצאת תעלה יותר משיחה נכנסת. נסו להשיג תוכנית בה שיחה נכנסת תעלה לכם חינם.
 3. בדקו מראש את התעריפים לכל האופציות – שיחות וסמסים, נכנסים ויוצאים, מקומי ובינלאומי. אנחנו למשל, קנינו כרטיס סים מקומי, עם 300 דקות מקומיות לחודש. התברר לנו להפתעתנו ששיחה יוצאת לישראל תעלה לנו 3 אירו לדקה!ודאו מה המחירים של שיחות נכנסות מקומיות ובינלאומית בתוכנית אליה אתם רשומים (שימו לב ששיחה מישראל לטלפון הישראלי בחו"ל אינה נחשבת לשיחה מקומית). שימו לב שיש תעריפים שונים למדינות שונות, כך שאולי תקבלו אפילו תוכנית עם שיחות לחו"ל בסנט לדקה, אבל הכוונה תהיה  לאירופה וארה"ב בלבד… ודאו מה המחיר לסמס לישראל, ולסמס בתוך המדינה שבה אתם נמצאים.
 4. ודאו שיש לכם פתרון במחיר סביר מיידית בנחיתה וגם לכל משתתף בטיסה. אנחנו סמכנו על אינטרנט אלחוטי בשדה התעופה (מה שלא קרה, לפחות לא בחינם), ובסוף נאלצנו לעשות שיחות רבות כדי לברר לאן אנחנו בדיוק צריכים להגיע. למזלנו, נתנו אמון בסוכן הנסיעות שלנו, ושילמנו 75 ₪ על תוכנית זולה יותר ברשת סלקום, למרות שממש לא היה נראה לנו שיש בזה צורך, וכך נצלנו מבזבוז כסף רב.אנשים לא מוצאים את תחנת הרכבת, מאבדים אחד את השני, לא מסתדרים עם המלון – מצבי חירום קורים, ואתם תהיו חייבים להשתמש בפלאפון. לכן – דאגו לפתרון במחיר סביר (לא חייב שיהיה זול, אבל שלא ישחוט אתכם) גם בזמן הנחיתה, וגם לכל נוסע (אם למשל יש לכם פלאפון אחד במחירים מעולים, זה אמור להספיק, אבל דאגו שגם לשאר המשתתפים בטיול יהיה דרך לתקשר אחד עם השני במחיר שלא ישחט לכם את הצורה. שווה להשקיע גם את החמישים – מאה שקל שחברות הסלולר גונבות מאתכם (או לעבור לגולן טלקום) מאשר לשלם אלף שקל, אחרי שאבדתם אחד את השנייה בקניון. ואם צץ במוחכם הרעיון המחוכם לנסות לחזור להיות כמו פעם להסתובב בלי פלאפונים, אז לא – בחו"ל זה ממש לא המקום לנסות את זה (מה שלא סותר את העניין שכדאי תמיד לקבוע נקודת מפגש מראש, למקרה של הפרדות.
 5. אל תשכחו למצוא פתרון גם לאינטרנט. כפי שספרתי מקודם, שנחתנו סמכנו על אינטרנט אלחוטי חינם בשדה התעופה, מה שלא קרה, וגרם לנו להרבה בלגן והוצאות. לאחר מכן, היה לנו אינטרנט דרך הפלאפון, פתרון שהוא לא תמיד הכי טוב, ולא ניתן לראות פה סרטים, אבל נייד מאוד וגם נחמד. פגשנו בנות ששלמו את המחיר שאנחנו שילמנו עבור האינטרנט לחודש שלם בכל מקום, עבור גישה ללילה או שניים במלון בלבד.ההרגלים של חיים עם אינטרנט זמין, טבועים בנו די עמוק. בדיוק שכחנו לבדוק באיזה שעה סוגרים את הגנים הבוטניים. אנחנו רוצים לבדוק ביקורות על המסעדה, רוצים לראות איזה אתרים יפים יש באזור. איזו תוכנית נוכל לעשות עכשיו, שיש גשם היום (מי בכלל חושב היום לבנות תוכנית חלופית מראש). בקיצור, אנחנו כל כך רגילים שיש פתרון באינטרנט, כך שזה מאוד נדרש שיהיה לנו פתרון כזה זמין. אל תשכחו למצוא פתרון כזה. וגם אם אתם לא מוצאים פתרון זול, השאירו לכם אופציה במחיר סביר  בהישג יד (סלקום למשל לוקחים 30 שקל ליום בהרשמה מראש  ל50 מגה ליום, בחיוב רק על הימים שהיה בהם שימוש) מחיר יקר למדי, אבל אם תסמכו על כך שלא תשתמשו, ותגלשו, אתם עלולים לשלם מאות ואף אלפי שקלים. לפירוט על פתרונות לאינטרנט זול בחו"ל
 6.  העדיפו תשלום פרה פייד (תשלום מראש עבור השיחות) – בלי הפתעות מיותרות. באיטליה היו לנו שני אופציות – בשיחות לישראל דרך הקו של גולן טלקום, ובשיחות מקומיות ובאינטרנט היה לנו כרטיס סים מקומי, ששילמנו עליו מראש, עם קצת כסף טעון. ושיחות לישראל היינו יכולים לעשות ולקבל דרך גולן טלקום. למרות שגולן טלקום שלחו לנו מראש בדיוק מה התעריפים, תמיד היה את החשש שנגיע לישראל ונקבל חשבון מנופח. לעומת זאת, בכרטיס סים המקומי, ידענו שאנחנו יכולים להיות רגועים, אין שום אפשרות שנשלם יותר מה-25 אירו שכבר שילמנו.חברות התקשורת הם המקור מספר 1 לטעויות, רמאויות ובלבולים, ובחו"ל הם במיוחד חוגגים, אז כדי להיות רגועים, וכדי לא לקבל חיובים של אלפי שקלים, העדיפו לקבל תוכניות ידועות מראש, ועדיף מאוד, אם יש לכם אפשרות לקבל תוכנית מקומית בה לא נדרש כרטיס אשראי. שימו לב מה המחירים עבור חריגה.

לסיכום:

 1. בררו מראש את כל התעריפים האפשריים: סמסים ושיחות, נכנסות ויוצאות, בינלאומי ומקומי.
 2. שיחות נכנסות עלולות לעלות הרבה כסף – היזהרו.
 3. היערכו גם למקרים דחופים שתמיד קורים בחו"ל. ודאו שיש לכם פתרון במחיר שלא קורע את הכיס, גם אם צריך לשלם עליו עוד כמה עשרות שקלים מראש, ואולי לא תשמשו בו. זה עדיף מאשר לשלם אלפי שקלים אח"כ.
 4. תצטרכו גם להשתמש באינטרנט, אל תשכחו למצוא גם לזה פתרון.
 5. העדיפו תשלום פרה פייד (משולם מראש), או תוכניות עם תשלום ידוע.

להמשך – חלק ב: 8 פתרונות זולים לשיחות וסמסים בחו"ל.

פוסט זה הוא חלק מהמדריך המקיף לתקשורת זולה בחו"ל:

חלק א: 6 מוקשים שצריך להיזהר מהם בתקשורת בחו"ל – אתה נמצא כאן

חלק ב: 8 פתרונות זולים לשיחות וסמסים בחו"ל.

חלק ג: 4 פתרונות זולים לאינטרנט בחו"ל

עוד טיפים לחסכון בטיול בחו"ל:

ועוד כמה טיפים לנסיעה לחו"ל

קישור קבוע למאמר הזה: http://zol.org.il/?p=1030

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php